Zpět na domovskou stránku >

Zubní implantáty

- zubní implantát je dokonalým, estetickým a funkčním řešením za ztracený zub. Ošetření je rychlé a velmi efektní. Je nesrovnatelné s náhradou fixními můstky, kdy lékař musí obrousit sousední zdravé zuby, což je výkon nejen velmi nepříjemný, ale i bolestivý.

Důležitou podmínkou je velikost a hustota kosti v místě implantace, kterou operatér zjistí na 3D panoramatickém rentgenovém snímku. I tento případný nedostatek umí moderní stomatologie řešit.

Rizikovými pacienty jsou:

- lidé s těžkými systémovými chorobami
- pacienti se silně narušeným imunitním systémem
- velmi silní kuřáci
- lidé, u kterých není předpoklad pečlivého dodržování ústní hygieny.

Na našem pracovišti používáme implantáty značky IHDE, u kterého shledáváme velmi dobrý poměr kvalita / cena a který svým propracovaným implantačním systémem patří mezi světovou špičku. Proto si můžeme dovolit poskytnout pacientům dlouhodobou záruku na tento implantát zavedený na našem pracovišti v trvání pěti let. Pacient se písemně zaváže dodržovat stanovené záruční podmínky pro poskytnutí prodloužené záruky. Nejdříve je důležité podrobné vyšetření ústní dutiny a důkladná anamnéza, aby lékař získal představu o celkovém zdravotním stavu pacienta. Na panoramatickém 3D rentgenovém snímku lékař posoudí množství, tvar, hustotu a celkovou kvalitu kosti. V rozhovoru seznámí pacienta s výhodami i riziky této metody, průběhem zákroku i možnými komplikacemi. Závěrem oba rozhodnou. Funkčnost zavedeného implantátu je několik desítek let. Proto je během záruky, ale i v pozáruční době nutná pravidelná kontrola implantátu v zubní praxi . Lékař zjišťuje úroveň zubní hygieny, stav implantátu a protetické části, jeho okolí včetně RTG vyšetření. Domácí péče o zubní implantát vyžaduje pravidelnost a pečlivost v hygienické údržbě. Při špatné ústní hygieně hrozí odhojení implantátu.

Implantační systém IDHE je výsledkem dlouholetých zkušeností v oblasti zubní implantologie a protetiky. Mohou být použity tam, kde je přítomna malá svislá kost. Zvláštností implantačního systému IHDE (BCS/KOS/BOI) je bikortikální ukotvení v nejpevnější části kosti. To poskytuje ideální zdvih, aby byl váš zubní implantát co nejbezpečnější.

Výhody IHDE

- mohou být použity tam, kde je přítomna malá svislá kost.
- lze je vložit do polohy ihned po extrakci zubu, s okamžitým zatížením nově vytvořenou korunkou k zabezpečení dásňového okraje.
- mají nižší potenciální riziko než konvenční zubní implantáty.
- úspora času a nákladů.
- implantace extrakce s okamžitým zatížením a vytvořením zubní korunky
- velmi vysoká úspěšnost (99%)
Toto ošetření můžeme poskytnout i pacientům neregistrovaným v naší zubní ordinaci. V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte.